WKS Muchobór Wrocław

Krzyżanowice - Muchobór 4:1 (3:0)

Relacja

Zimny prysznic w ostatnim sparingu

Ostatni sparing przed startem ligi rozegraliśmy z LKS Krzyżanowice.Tym razem nie było z nami nominalnego bramkarza i z konieczności na bramce stanął Wójcik.Początek sparingu wyglądał dla nas obiecująco,lecz w 6 min. obraz ten mocno ściemniał,gdy po błędzie Pastuły gospodarze przejęli piłkę i strzelili bramkę.Po tak złym początku ciężko było z nasza grą.Jak już coś się zawiązało w środku boiska to brakowało czegoś pod bramką rywali.Albo nasze uderzenia były za słabe,by zaskoczyć bramkarza,albo były niecelne-strzelali Pawłowski,Półrolniczak,W.Olearnik,Całka. Co prawda gospodarze mieli więcej z gry,ale nie dawało to im wymiernych efektów.Gdy gra zaczęła się wyrównywać,straciliśmy bramkę w 38 min.Była to konsekwencja straty piłki w środku boiska i szybkiej kontry a przy uderzeniu z bliska Wójcik był bez szans na obronę.W 41 min. tracimy trzecią bramkę,nieco kuriozalną.Zawodnik Krzyżanowic oddał strzał z linii pola karnego,Wójcik nakrył piłkę rękawicami,ale ta prześliznęła mu się pod rękoma i wturlała do siatki.Strata bramki w takich dziwnych okolicznościach podziałała mobilizująco na naszą drużynę,bo ostatnie minuty pierwszej połowy grane były pod nasze dyktando. Szkoda, że nic nie wpadło do siatki po uderzeniach Pastuły, W.Olearnika i Grzegorzewskiego. Przegrywamy pierwszą połowę 0-3.
Druga była już bardziej wyrównana.Między słupkami naszej bramki w drugiej połowie stanął Nowotny.Skapitulował on w 55 min. po rozegraniu piłki z rzutu rożnego i strzału z pola karnego.Ale też kilka piłek wybronił.Bramkarz Krzyżanowic też miał więcej pracy,bo strzałami z dystansu niepokoili go Wójcik,Rokosz i Półrolniczak.Ostatecznie zdobyliśmy honorowe trafienie w 83 min. a jego autorem był Rokosz,który wykorzystał dokładne podanie Pawłowskiego (ten zaś chwilę wcześniej wygrał pojedynek biegowy z obrońcą a następnie "zawinął" w polu karnym drugiego i wyłożył piłkę Rokoszowi). Mieliśmy jeszcze dwie okazje bramkowe Rokosza i Wójcika,ale w obu wypadkach bramkarz bronił skutecznie swej bramki przed piłką.Jako się rzekło na wstępie,był to ostatni sparing przed startem rundy wiosennej.Za tydzień czeka nas walka o ligowe punkty,co nie będzie takie proste zważywszy na dyskwalifikacje naszych graczy.Start ligi dla nas zapowiada się ciężko,ale trzeba będzie z tym sobie jakoś poradzić.

Skład:Wójcik (Nowotny) - Giera, Nowotny, A.Różycki, Zauściński, Pastuła, Całka, Półrolniczak, W.Olearnik, Pawłowski, Rokosz, Grzegorzewski

Bramki:
6 min. Krzyżanowice
38 min. Krzyżanowice
41 min. Krzyżanowice
55 min. Krzyżanowice